Ketony egzogenne -
czym są ?

BLOG

Ketony egzogenne - suplement ketonów

Najprościej ujmując – to ketony dostarczane spoza Twojego organizmu.
 
Jak z wieloma innymi mikroelementami pomagającymi nam lepiej funkcjonować, również w przypadku ketonów nauka znalazła sposób, na wytwarzanie ich i dostarczanie naszemu organizmowi w formie suplementów. Ketony egzogenne są niczym innym jak właśnie ketonami, które są “produkowane na zewnątrz” Twojego ciała i które możesz dowolnie suplementować. Zażywając te suplementy, zwiększasz poziom ciał ketonowych w organizmie, mogąc tym samym cieszyć się z wielu zdrowotnych korzyści.
 

Ketony egzogenne składają się z soli beta-hydroksymaślanu (w skórcie BHB). Pochodzą one z minerałów wapnia, potasu, sodu i magnezu. Dostępne są w formie proszku, kapsułek czy oleju. Cena tych ketonów egzogennych będzie różna w zależności od pojemności opakowania.

Ketony egzogenne - suplement ketonów

Głównym powodem przyjmowania ketonów egzogennych w formie suplementów jest zwiększenie w bardzo krótkim czasie ilości ketonów w Twojej krwi. Pomaga to znacznie szybciej wprowadzić organizm w (tak pożądany) stan ketozy.  Jak wykazały badania naukowe, niesie on ze sobą szereg korzyści w postaci

  • poprawy pamięci,
  • zmniejszenia wahań nastroju,
  • oraz pozytywnie wpływa na funkcje poznawcze mózgu. 


Pomimo tego, że samym przyjmowaniem suplementów ketonów nie wejdziemy w stan ketozy, wciąż ich przyjmowanie niesie ze sobą szereg korzyści, podobnych do bycia w tym stanie.

Większy poziom ketonów we krwi pozytywnie wpłynie na zahamowanie apetytu, zwiększy poziom energii i da wrażenie czystego umysłu.

Suplementacja ketonów egzogennych

W czym mogą Ci pomóc suplementy ketonów? 

  • Zaletą dla osób trenujących będzie fakt, że dodatkowe ketony pochodzące z suplementacji są świetnym źródłem energii. Pozwolą na lepszy trening i jego większą objętość.
  • Suplementy ketonów pozwolą jeszcze lepiej wspierać ketogeniczny styl życia, zwłaszcza na początku Twojej przygody z tą dietą
  • Dzięki swojej cenie, ketony egzogenne w ekonomiczny sposób będą świetnym dodatkowym zastrzykiem ketonów, pozwalającym dłużej przebywać w stanie ketozy.
  • Złagodzą symptomy “keto grypy”.
  • Pomogą poradzić sobie z cheat meal’em i węglowodanami w diecie.